Také rádi tvoříte?

08.02.2021


Jsme moc rádi, že jsou naši zákazníci (zejména ti stálí) tak šikovní.  Díky tomu  a jejich svolení se s vámi můžeme podělit o první fotografie hotových mandal. Většina z nich udělala radost jako vánoční dárek, a co je ale ještě lepší, další spoustu radosti přivodily mandaly v druhé fázi - při vlastní tvorbě.

Zde je několik rad pro ty, kteří se chtějí inspirovat a strávit pár hodin tvorbou:

Barvy se hodí vlastně jakékoliv, které jsou vhodné na dřevo. Akrylové, tempery, vodovky (pokud chcete jen slabé odstíny) i mořidla. Při výběru barev počítejte vždy s tím, že pokud nejsou barvy krycí (jako třeba laky), vždy prosvítá struktura dřeva (ale to je přeci to pravé).

Pokud chcete mandalu nechat v přírodní variantě, zvažte přelakování bezbarvým lakem. Časem dřevo na povrchu trochu ztmavne a získá "patinu". K přírodním verzím se zase hodí doplnit okolí vhodnými zelenými květinami pro ještě větší pocit útulnosti.

Po nabarvení vrstev je potřeba všechny slepit. Ideální lepidlo je něco jako Herkules (vodou ředitelné disperzní lepidlo), které se dobře nanáší na plochy štětečkem nebo pomocí koncovky, která bývá na některých baleních lepidla.Jednotlivé vrsvy mají na zadní straně číslo (aby se vám nepomíchaly) a všechna čísla jsou ve středu dole, aby bylo jisté, kde to má hlavu a patu :)

Každý preferuje jiný způsob zavěšení na stěnu, takže zde máte volnou ruku. Dá se použít cokoliv, co se hodí i k zavěšování obrazů na stěnu. Od hřebíčku až bo specielní suché zipy.

Tak ať vám mandaly a tvoření působí jen samou radost a klidně se do emailu pochlubte vašimi kráskami.